RBR2LAM30ATFTR
Manufacturer Part Number:
RBR2LAM30ATFTR
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 2A PMDTM
Current - Average Rectified (Io) :
2A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
80 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SOD-128
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
PMDTM
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V