SE15PBHM3/85A
Manufacturer Part Number:
SE15PBHM3/85A
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO220AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
9.5pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 100 V
Diode Type :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
DO-220AA
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
900 ns
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
DO-220AA (SMP)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.05 V @ 1.5 A