GSD2004WS-E3-08
Manufacturer Part Number:
GSD2004WS-E3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE GEN PURP 240V 225MA SOD323
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
225mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 240 V
Diode Type :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
50 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SOD-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
240 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA