V30KM60HM3/H
Manufacturer Part Number:
V30KM60HM3/H
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 60V 5A FLATPAK
Capacitance @ Vr, F :
3.2nF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
650 µA @ 60 V
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 165°C
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
670 mV @ 30 A