V30K150HM3/H
Manufacturer Part Number:
V30K150HM3/H
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 150V 3.5A FLATPAK
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
1.66nF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
3.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
350 µA @ 150 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
8-PowerTDFN
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
FlatPAK (5x6)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.4 V @ 30 A