RBR2MM30ATR
Manufacturer Part Number:
RBR2MM30ATR
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 2A PMDU
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
2A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 30 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SOD-123F
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
PMDU
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
530 mV @ 2 A