RB520VM-30TE-17
Manufacturer Part Number:
RB520VM-30TE-17
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA UMD2
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 10 V
Operating Temperature - Junction :
150°C
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
UMD2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
580 mV @ 200 mA