V15PM15HM3/H
Manufacturer Part Number:
V15PM15HM3/H
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 150V 15A TO277A
Capacitance @ Vr, F :
1030pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
15A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 175°C
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.08 V @ 15 A