RB521VM-30TE-17
Manufacturer Part Number:
RB521VM-30TE-17
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA UMD2
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
30 µA @ 10 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
UMD2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
470 mV @ 200 mA