BAT30KFILM
Manufacturer Part Number:
BAT30KFILM
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD523
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
22pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
300mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 30 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SOD-523
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
530 mV @ 300 mA