BYS10-35-E3/TR
Manufacturer Part Number:
BYS10-35-E3/TR
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 35V 1.5A DO214AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 µA @ 35 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
500 mV @ 1 A