BYS10-45-E3/TR
Manufacturer Part Number:
BYS10-45-E3/TR
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 1.5A DO214AC
Current - Average Rectified (Io) :
1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction :
-65°C ~ 150°C
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
500 mV @ 1 A