BAS70-00-HE3-08
Manufacturer Part Number:
BAS70-00-HE3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SOT23-3
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
2pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 50 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
5 ns
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 15 mA