CUS551V30,H3F
Manufacturer Part Number:
CUS551V30,H3F
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA USC
Current - Average Rectified (Io) :
500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 20 V
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
470 mV @ 500 mA