P006-003-HG13CL
- Manufacturer Part Number:
- P006-003-HG13CL
- Part of Description:
- CORD 16AWG NEMA5-15P - IEC320 3'
- Approval Agency Marking :
- cUL, UL
- Current Rating (Amps) :
- 13A
- Features :
- Hospital Grade
- Length :
- 3.00' (914.4mm)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 105°C
- Voltage Rating :
- 125VAC
- Wire Gauge :
- 16 AWG