DSA20C200PB
- Manufacturer Part Number:
- DSA20C200PB
- Part of Description:
- PWR DIODE DISC-SCHOTTKYTO-220AB/
- 10A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 200 µA @ 200 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-220-3
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 910 mV @ 10 A