MBR1645-2HE3/45
Manufacturer Part Number:
MBR1645-2HE3/45
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY ARRAY TO220AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 µA @ 45 V
Diode Configuration :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-2
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
750 mV @ 16 A