SS150TA60110
- Manufacturer Part Number:
- SS150TA60110
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 600V DE150
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 10A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 µA @ 600 V
- Diode Configuration :
- 3 Common Anode
- Diode Type :
- Silicon Carbide Schottky
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 0 ns
- Speed :
- No Recovery Time > 500mA (Io)
- Supplier Device Package :
- DE150
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.8 V @ 5 A