MBRF20035R
- Manufacturer Part Number:
- MBRF20035R
- Manufacturer/Brand:
- GeneSiC Semiconductor
- Part of Description:
- DIODE SCHOTTKY 35V 100A TO244AB
- Manufacturer :
- GeneSiC Semiconductor
- 100A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 mA @ 35 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Anode
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-244AB
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-244AB
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 35 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 700 mV @ 100 A