DPF60C200HJ
- Manufacturer Part Number:
- DPF60C200HJ
- Part of Description:
- DIODE RECT FAST 1.2KV 30A TO247
- 30A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 200 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-247 (IXTH)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.11 V @ 30 A