STTH200W04TV1
- Manufacturer Part Number:
- STTH200W04TV1
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- DIODE MODULE 400V 100A ISOTOP
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 100A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 40 µA @ 400 V
- Diode Configuration :
- 2 Independent
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- SOT-227-4, miniBLOC
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 55 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- ISOTOP
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 400 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.55 V @ 100 A