STPS10SM80CT
- Manufacturer Part Number:
- STPS10SM80CT
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220AB
- 5A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 15 µA @ 80 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- 175°C (Max)
- Package / Case :
- TO-220-3
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 80 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 745 mV @ 5 A