DSA30C45HB
- Manufacturer Part Number:
- DSA30C45HB
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AD
- 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 300 nA @ 45 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-247-3
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-247AD
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 740 mV @ 15 A