SBR30A45CTFP
- Manufacturer Part Number:
- SBR30A45CTFP
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SBR 45V 15A ITO220AB
- 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 µA @ 45 V
- Operating Temperature - Junction :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- ITO-220AB
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 500 mV @ 15 A