FFAF10U40DNTU
- Manufacturer Part Number:
- FFAF10U40DNTU
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- DIODE ARRAY GP 400V 10A TO3PF
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- 10A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 30 µA @ 400 V
- Operating Temperature - Junction :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-3P-3 Full Pack
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 50 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-3PF
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 400 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.4 V @ 10 A