STPS15L30CB
- Manufacturer Part Number:
- STPS15L30CB
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V DPAK
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 7.5A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 mA @ 30 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Diode Type :
- Schottky
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- DPAK
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 30 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 480 mV @ 7.5 A