BYV54V-200
Manufacturer Part Number:
BYV54V-200
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
DIODE MODULE 200V 50A ISOTOP
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
50A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 200 V
Diode Configuration :
2 Independent
Diode Type :
Standard
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
Package / Case :
ISOTOP
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
60 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
ISOTOP®
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
850 mV @ 50 A