MA4SD1000L
- Manufacturer Part Number:
- MA4SD1000L
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V SSMINI4
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 200mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 20 µA @ 10 V
- Diode Configuration :
- 2 Independent
- Diode Type :
- Schottky
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 125°C (Max)
- Package / Case :
- 4-SMD, Flat Leads
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 3 ns
- Speed :
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Supplier Device Package :
- SSMini4-F1
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 20 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 470 mV @ 200 mA