SDM40E20LS-7
- Manufacturer Part Number:
- SDM40E20LS-7
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V SOT23-3
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 400mA (DC)
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 250 µA @ 20 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Series Connection
- Operating Temperature - Junction :
- -65°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 20 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 310 mV @ 100 mA