20CJQ100
- Manufacturer Part Number:
- 20CJQ100
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V SOT223
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 1A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 µA @ 1000 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Diode Type :
- Schottky
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-261-4, TO-261AA
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SOT-223
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 790 mV @ 1 A