DBA200UA60
- Manufacturer Part Number:
- DBA200UA60
- Manufacturer/Brand:
- SanRex Corporation
- Part of Description:
- DIODE MODULE 600V 200A
- Manufacturer :
- SanRex Corporation
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 100A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 mA @ 600 V
- Diode Configuration :
- 2 Independent
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOT-227-4, miniBLOC
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 250 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SOT-227
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.35 V @ 100 A