MBR30150PT
- Manufacturer Part Number:
- MBR30150PT
- Manufacturer/Brand:
- Yangjie Technology
- Part of Description:
- Diodes - Rectifiers - Single TO-
- Manufacturer :
- Yangjie Technology
- 30A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 150 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-247-3
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-247
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 150 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 870 mV @ 15 A