MURTA50060R
- Manufacturer Part Number:
- MURTA50060R
- Part of Description:
- DIODE MODULE 600V 250A 3TOWER
- 250A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 25 µA @ 50 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 250 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.7 V @ 250 A