MSRTA30080A
- Manufacturer Part Number:
- MSRTA30080A
- Part of Description:
- DIODE MODULE 800V 300A 3TOWER
- 300A (DC)
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 25 µA @ 200 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Series Connection
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Speed :
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 800 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 300 A