MBR2X080A150
- Manufacturer Part Number:
- MBR2X080A150
- Part of Description:
- DIODE SCHOTTKY 150V 80A SOT227
- 80A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 3 mA @ 150 V
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 150 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 880 mV @ 80 A