MBR2X050A200
- Manufacturer Part Number:
- MBR2X050A200
- Part of Description:
- DIODE SCHOTTKY 200V 100A SOT227
- 100A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 3 mA @ 200 V
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 920 mV @ 50 A