P006-010-HG10
- Manufacturer Part Number:
- P006-010-HG10
- Part of Description:
- CRD 18AWG NEMA5-15P - 320C13 10'
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Features :
- Hospital Grade
- Length :
- 10.00' (3.05m)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 105°C
- Voltage Rating :
- 125VAC
- Wire Gauge :
- 18 AWG