APT2X100D120J
- Manufacturer Part Number:
- APT2X100D120J
- Part of Description:
- DIODE MODULE 1.2KV 93A ISOTOP
- 93A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 250 µA @ 1200 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 420 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 1200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 2.5 V @ 100 A