APT2X30D100J
- Manufacturer Part Number:
- APT2X30D100J
- Part of Description:
- DIODE MODULE 1KV 28A ISOTOP
- 28A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 250 µA @ 1000 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- SOT-227-4, miniBLOC
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 290 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 1000 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 2.3 V @ 30 A