DSP25-12AT-TRL
- Manufacturer Part Number:
- DSP25-12AT-TRL
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- POWER DIODE DISCRETES-RECTIFIER
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 25A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 40 µA @ 1200 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Series Connection
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-268AA
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 1200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.23 V @ 25 A