SBR30A120CT
- Manufacturer Part Number:
- SBR30A120CT
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SBR 120V 15A TO220AB
- 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 µA @ 120 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -65°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-220-3
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220-3
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 120 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 830 mV @ 15 A