RB225T100
- Manufacturer Part Number:
- RB225T100
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 110V TO220F
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 400 µA @ 100 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Diode Type :
- Schottky
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack
- Product Status :
- Not For New Designs
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220FN
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 110 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 860 mV @ 15 A