P006-008-13A
- Manufacturer Part Number:
- P006-008-13A
- Part of Description:
- CORD 16AWG NEMA5-15P - IEC320 8'
- Current Rating (Amps) :
- 13A
- Features :
- Length :
- 8.00' (2.44m)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Voltage Rating :
- 125VAC
- Wire Gauge :
- 16 AWG