STPSC10TH13TI
- Manufacturer Part Number:
- STPSC10TH13TI
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO220
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 10A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 µA @ 650 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Series Connection
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-220-3
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 0 ns
- Speed :
- No Recovery Time > 500mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220AB Insulated
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 650 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.75 V @ 10 A