BYV32-200G
- Manufacturer Part Number:
- BYV32-200G
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- DIODE ARRAY GP 200V 8A TO220AB
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 8A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 µA @ 200 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Operating Temperature - Junction :
- -65°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-220-3
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 35 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.15 V @ 20 A