BAV70TT1G
- Manufacturer Part Number:
- BAV70TT1G
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- DIODE ARRAY GP 100V 200MA SC75
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 200mA (DC)
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 70 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SC-75, SOT-416
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 6 ns
- Speed :
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Supplier Device Package :
- SC-75, SOT-416
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.25 V @ 150 mA