STPS40L45CW
- Manufacturer Part Number:
- STPS40L45CW
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247-3
- 20A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 600 µA @ 45 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-247-3
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-247-3
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 530 mV @ 20 A