FERD30M45CR
- Manufacturer Part Number:
- FERD30M45CR
- Part of Description:
- DIODE ARRAY 45V 30A I2PAK
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 600 µA @ 45 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- 175°C (Max)
- Package / Case :
- TO-262-3 Full Pack, I²Pak
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- I2PAK
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 470 mV @ 15 A