PMBD7100,215
- Manufacturer Part Number:
- PMBD7100,215
- Manufacturer/Brand:
- Nexperia USA Inc.
- Part of Description:
- DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23
- Manufacturer :
- Nexperia USA Inc.
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 215mA (DC)
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2.5 µA @ 100 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 4 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-236AB
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.25 V @ 150 mA