DPF60C300HB
- Manufacturer Part Number:
- DPF60C300HB
- Part of Description:
- DIODE ARRAY GP 300V 30A TO247AD
- 30A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 300 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-247AD
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 300 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.16 V @ 30 A